Aby rozmanitosť nebola bremenom ale zdrojom synergie pre tímy a organizácie.
Lumina Learning je metodológia, ktorá prostredníctvom inovatívnych psychometrických nástrojov pomáha organizáciám uskutočňovať zmeny na úrovni jednotlivcov, tímov a celej organizácie. Sila nástrojov Lumina Learning spočíva v ich praktickosti a inšpiratívnosti. Lumina poskytuje pohľad založený na prijímaní rozdielov a paradoxov. „Neškatuľkuje“, snaží sa obsiahnuť osobnosť v celej jej rozmanitosti.
Ponúka množstvo variant programov prispôsobiteľných konkrétnym potrebám klientov. Slúži ako základ programov zameraných na osobný a profesionálny rozvoj, rozvoj kompetencií, vzťahov a porozumenia rozdielov.
Kde a ako možno nástroje Lumina využiť
Lumina ponúka množstvo variant programov prispôsobiteľných konkrétnym potrebám klientov. Slúži ako základ programov zameraných na osobný a profesionálny rozvoj, rozvoj kompetencií, vzťahov a porozumenia rozdielov.
Vhodným priestorom pre využitie získaných výsledkov sú napríklad:
- nastavenie osobných rozvojových plánov,
- tvorba rozvojových programov,
- rozvoj talentov a líderských zručností kľúčových zamestnancov,
- diagnostika tímovej atmosféry a
- riešenie konfliktov v rámci tímov.
Výsledky psychologickej diagnostiky Lumina Spark môžu slúžiť aj ako podklad pre zefektívnenie hodnotiaco-rozvojových rozhovorov a koučingu zamestnancov.
Lumina pre reálne tímy
Najväčšiu účinnosť programov založených na sebapoznaní vychádzajúceho z Lumina možno dosiahnuť v tímoch, ktoré reálne spolupracujú a navyše efektívna komunikácia a spolupráca na riešení úloh je podmienkou ich úspešného fungovania a dosahovania kvalitných výsledkov.
Lumina Spark – Team poskytuje hlbšie porozumenie osobnostným kvalitám, ktoré sú v pozadí
prejavovaných správaní a nevyhnutne majú vplyv na spoluprácu v tíme. Ich poznanie poskytuje
účastníkom komplexné zdroje pre akceleráciu svojho rozvoja ako aj pre lepšie vzájomné porozumenie,
ktoré je kľúčové z hľadiska efektívneho dosahovania tímových cieľov.
Zámerom tímových programov na báze Lumina je poskytnúť členom tímu priestor, aby sa hlbšie pozreli na svoju osobnosť, ale i osobnostné zloženie tímu, v ktorom pracujú. Spoločnými aktivitami, úlohami sa naučia vnímať vzájomné podobnosti i rozdielnosti, pochopiť prečo si občas nerozumieme. Môžu sa pozrieť na to, ako sa správajú v bežných situáciách, ale i pod tlakom, v záťaži. Takto postupne odhaľujú dôvody určitých správaní a ich vplyv na okolie, s dôrazom kladeným na vyjasnenie si vzájomných očakávaní, rolí a nastavenie efektívnej spolupráce.